Śtyl życia

Gdzie najlepiej realizować noworoczne postanowienia?

Największą popularnością wśród ośrodków wellness cieszą się te w krajach azjatyckich, do których Europejczycy uciekają przed zimą. W pierwszej dziesiątce ulubionych celów podróży znalazły się również państwa Starego Kontynentu - Szwajcaria, Austria i Portugalia. Bogatą ofertę wellness
  • Największą popularnością wśród ośrodków wellness cieszą się te w krajach azjatyckich, do których Europejczycy uciekają przed zimą. W pierwszej dziesiątce ulubionych celów podróży znalazły się również państwa Starego Kontynentu – Szwajcaria, Austria i Portugalia. 
  • Bogatą ofertę wellness można znaleĹşć także w Polsce. Najchętniej odwiedzane są ośrodki w górach i nad morzem. Dzięki dogodnemu położeniu, odwiedzający oprócz korzystania z szerokiej gamy zabiegów, mogą odpocząć od zgiełku miasta.

Warszawa, 21 stycznia 2015 – Rozpoczęciu nowego roku często towarzyszy lista celów do zrealizowania w nadchodzących miesiącach. W wielu przypadkach ten coroczny rytuał  już w pierwszych tygodniach nowego roku kończy się fiaskiem. Zamiast więc koncentrować się na wyrzeczeniach, warto połączyć przyjemne z pożytecznym i już w styczniu zaplanować aktywny wypoczynek dla duszy i ciała. Dobra forma jest gwarancją osiągnięcia wyznaczonych celów, a aby pomóc w ich realizacji, zespół KAYAK-a sprawdził, jakie kraje posiadają najlepszą ofertę wellness.

Według rankingu opracowanego przez wyszukiwarkę turystyczną KAYAK, miłośnicy wellness najchętniej wybierają się do Turcji. Riwiera Turecka słynie nie tylko z szerokich piaszczystych plaż, lecz również z pięknych pasm górskich Taurus, które przyciągają pasjonatów sportu. Dużą popularnością cieszą się również inne kraje azjatyckie, jak Indonezja, Wietam, Indie, Tajlandia czy Chiny, które mogą pochwalić się bogatą ofertą zabiegów spa i świetnie wyposażonymi centrami fitness.

Atrakcyjny program wellness można znaleĹşć również w Europie. Szczególnie w chłodniejszym sezonie doskonale sprawdza się połączenie wellness z sportami zimowymi. W Szwajcarii i Austrii po całym dniu aktywnie spędzonym na stoku, wieczorem można zrelaksować się w basenie termalnym lub w spa. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie wypoczynku bez morskiej bryzy, idealnym celem podróży jest natomiast Portugalia.

Poniższy ranking przedstawia 10 krajów najchętniej odwiedzanych ze względu na znakomite ośrodki wellness:

A to już wiesz?  Linie lotnicze przyszłości - innowacyjne latanie
 

Kraj

Rekomendowane hotele

1

Turcja

Delphin Palace Hotel, Antalya

2

Indonezja

The Samaya Bali, Denpasar

3

Wietnam

Six Senses Ninh Van Bay, Nha Trang

4

Indie

The Leela Goa, Goa

5

Austria

Salzburgerhof, Zell am See

6

Tajlandia

Pimalai Resort & Spa, Ko Lanta

7

Meksyk

The St. Regis Hotel, Mexico City

8

Portugalia

Vila Gale Collection Palacio dos Arcos, Lizbona

9

Szwajcaria

Grand Resort Bad Ragaz, Bad Ragaz

10

Chiny

The Royal Begonia, Sanya

Aby skorzystać z oferty wellness w górach, nie trzeba jednak planować dalekich podróży. Mając do dyspozycji zaledwie parę dni urlopu, można odwiedzić polskie ośrodki górskie, takie jak np. Rezydencja Spa&Wellness Nad Wodospadem w Szklarskiej Porębie czy Hotel Spa Dr Irena Eris w Krynicy Górskiej. Nad morzem warto wybrać się do Hotelu Bryza Resort & Spa w Juracie, w którym znajduje się kompleks basenów z widokiem na Bałtyk lub do położonego w granicach malowniczego Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego Dworu Oliwskiego City Hotel & Spa. Aktywny wypoczynek można również połączyć z od dawna odkładaną wizytą w teatrze lub filharmonii i spędzić parę dni w hotelu Radisson Blu w Krakowie.

UWAGI:

Zebrane dane zostały opracowane na podstawie informacji o wyposażeniu hoteli, otrzymanych od dostawców dostępnych na KAYAK-u. W rankingu zostały uwzględnione kraje, które na stronie KAYAK posiadają więcej niż 1000 hoteli.


 


dostarczył infoWire.pl

Źródło KAYAK. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy