Alergeny Alergia

Alergia, jak się przygotować na letni wypoczynek

INFORMACJA PRASOWA Warszawa, lipiec 2016 r. Alergia nie bierze urlopu Jak się przygotować na letni wypoczynek Zmiany strefy czasowej, inny mikroklimat, a do tego wszechobecna

INFORMACJA PRASOWA
Warszawa, lipiec 2016 r.
Alergia nie bierze urlopu
Jak się przygotować na letni wypoczynek

Zmiany strefy czasowej, inny mikroklimat, a do tego wszechobecna klimatyzacja, nie wiadomo kiedy czyszczona, mogą się przyczynić do nasilenia objawów alergicznych. Nikt nie chce, aby katar lub pokrzywka popsuły wymarzony czas letniego relaksu. Ratunkiem okazują się być leki antyhistaminowe drugiej generacji, które pozwolą nam z energią i pełnią sił zwiedzać, podróżować oraz poznawać nowe miejsca, bez objawów uporczywej alergii, nie powodując przy tym senności i spadku koncentracji.

W zeszłym roku 15,5 miliona dorosłych Polaków wyjechało na urlop. Zanim ten cudowny czas nadejdzie, musimy pogodzić oczekiwania i wyobrażenia na temat upragnionego czasu wolnego wszystkich domowników. Jak sprostać pragnieniom wszystkich i samemu nie zwariować? Grunt to kompromis i odpowiednia logistyka. Najpierw porozmawiaj z członkami rodziny i poznaj ich opinię, co chcieliby robić i zobaczyć podczas wspólnej wyprawy. Ustalcie plan dnia uwzględniając potrzeby wszystkich osób: zwiedzanie ciekawych muzeów i zabytków, plażowanie, kąpiele w basenie, a także czytanie książek czy czas spędzony na wspólnych grach planszowych. Pakując walizki warto ograniczyć rzeczy do minimum, ale nie zapomnij, że urlop z alergikiem to wypoczynek o podwyższonym ryzyku, dlatego trzeba się do niego porządnie przygotować i obowiązkowo spakować leki antyhistaminowe, które powinny być przyjmowane na wypadek pojawienia się objawów uczuleniowych. Alergia nie ma urlopu, a zmiany klimatu czy podróżowanie w klimatyzowanych środkach transportu mogą powodować zaostrzenia objawów choroby.

Wakacyjne “nicnierobienie”
Obojętnie czy odpoczywasz aktywnie w górach, zwiedzasz muzea czy relaksujesz się na plaży najważniejsze to odciąć myśli od tego, czym zajmujesz się na co dzień. Pozwól swojej głowie na “nicnierobienie”. Nie sprawdzaj nałogowo maili i nie odbieraj służbowego telefonu. Jeśli to możliwe ogranicz dzieciom dostęp do elektronicznych gadżetów, a zobaczysz, że zaczną odkrywać świat na nowo. Czas wakacji to moment, z którego warto korzystać w pełni, smakując nowych potraw, poznając lokalną kulturę i przyrodę.

A to już wiesz?  Alergia spojówek w okresie jesiennym i zimowym

Podróżując z alergikiem, pamiętaj żeby podawać leki przeciwhistamionowe (np.desloratadynę) zawsze wtedy kiedy pojawią się objawy uczulenia. Złagodzą one symptomy alergii nie powodując senności, braku koncentracji i spadku energii. Nie chcemy przecież rezygnować z letnich przyjemności przez katar, swędzące oczy czy pokrzywkę na skórze. Pamiętaj! Alergia nie bierze urlopu! Leki antyhistaminowe miej zawsze pod ręką. Podczas urlopu ważna jest również łatwość przyjmowania leku – tabletka rozpuszczająca się na języku, nie wymagająca popijania umożliwia zażycie leku w każdym momencie, w każdej sytuacji. To bardzo wygodne rozwiązanie podczas urlopowych eskapad. Wystarczy jedna tabletka na dobę, aby złagodzić objawy alergii. W ten sposób cała rodzina może skutecznie i bezpiecznie walczyć z oznakami alergii, nie tracąc z wakacji cennych chwil.
Czasu urlopu to czas na bycie tu i teraz, na wsłuchanie się w swoje potrzeby i spojrzenie innym okiem na nasze życie. To również tworzenie wspólnych wspomnień. Nie pozwól, aby alergia popsuła Wam czas spędzony razem.
Pakując walizki pamiętaj o Hitaxie Fast i Hitaxie Fast Junior!

HITAXA FAST
Lek OTC dla dorosłych
Sposób użycia: 1 tabletka na dobę
Forma leku: tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej (nie trzeba popijać, można stosować w każdym miejscu i w każdej sytuacji)
Ilość tabletek w opakowaniu: 10 sztuk
Cena jednego opakowania: ok. 12 zł
Wskazania: Łagodzenie objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (tj.: kichanie, świąd, wydzielina z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu) i pokrzywką.

HITAXA FAST JUNIOR
Lek OTC dla dzieci powyżej 6. roku życia
Sposób użycia: 1 tabletka na dobę
Forma leku: tabletka ulegająca rozpadowi
w jamie ustnej (nie trzeba popijać, można stosować w każdym miejscu i w każdej sytuacji)
Ilość tabletek w opakowaniu: 10 sztuk
Cena jednego opakowania: ok. 14 zł
Wskazania: Łagodzenie objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (tj. kichanie, świąd, wydzielina z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienie lub łzawienie oczu) i pokrzywką.

A to już wiesz?  Nie rezygnuj z aktywności na świeżym powietrzu z powodu alergii!

Produkty rodziny Hitaxa Fast to:
SPRAWDZONE DZIAŁANIE1,2
 substancja przeciwalergiczna o udowodnionym działaniu na takie objawy alergii jak: kichanie, świąd, wydzielina z nosa, świąd podniebienia, świąd, zaczerwienienie lub łzawienie oczu
 działa długo i łagodzi objawy alergii
WYGODA STOSOWANIA
 nowoczesna tabletka natychmiast rozpuszczająca się w ustach
 większa wygoda i łatwość podania – leku nie trzeba popijać, można przyjąć w każdym miejscu i w każdej sytuacji
 pyszny owocowy smak
 wygodne dawkowanie – tylko 1 tabletka dziennie
 dostępna bez recepty

Hitaxa Fast
Nazwa produktu leczniczego i nazwa powszechnie stosowana: Hitaxa Fast (Desloratadinum)
Dawka substancji czynnej: Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 5 mg desloratadyny.
Postać farmaceutyczna: Tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej.
Wskazania do stosowania: Produkt Hitaxa Fast jest wskazany w celu łagodzenia objawów związanych
z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa lub pokrzywką.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na loratadynę.
Opakowanie: 10 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej.
Podmiot odpowiedzialny: Adamed Consumer Healthcare S.A., Pieńków 149, 05-152 Czosnów.
Cena sugerowana: ok. 12 zł

Hitaxa Fast Junior
Nazwa produktu leczniczego i nazwa powszechnie stosowana: Hitaxa Fast junior(Desloratadinum)
Dawka substancji czynnej: Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 2,5 mg desloratadyny.
Postać farmaceutyczna: Tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej.
Wskazania do stosowania: Produkt Hitaxa Fast junior jest wskazany w celu łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa lub pokrzywką.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na loratadynę.
Opakowanie: 10 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej.
Podmiot odpowiedzialny: Adamed Consumer Healthcare S.A., Pieńków 149, 05-152 Czosnów.
Cena sugerowana: ok. 14 zł

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądĹş skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

A to już wiesz?  Odpowiednia dieta małego alergika to wielka sprawa.

Grupa Adamed to polska firma farmaceutyczno – biotechnologiczna, która powstała dzięki własnej myśli naukowej i własnym patentom. Obecnie jest producentem ponad 250 produktów, oferowanych pacjentom w 60 krajach na świecie. Posiada swoje przedstawicielstwa w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie
i na Ukrainie. Aktualnie zatrudnia 1600 osób. Od 2000 r. firma prowadzi własną działalność badawczo-rozwojową, przeznaczając na ten cel kwotę 900 mln zł. Tworzy konsorcja naukowo-badawcze
z wiodącymi uczelniami oraz instytutami naukowymi. Własność intelektualna firmy chroniona jest wieloma patentami. Więcej informacji o Grupie Adamed można uzyskać na stronie internetowej: www.adamed.com.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy