Czas wolny

21 stycznia – dzień wdzięczności dla babć i dziadków

21 stycznia – dzień wdzięczności dla babć i dziadków 21 stycznia – Dzień Babci, to doskonała okazja do zastanowienia się, jak wiele korzyści wiąże się

21 stycznia – dzień wdzięczności dla babć i dziadków

21 stycznia – Dzień Babci, to doskonała okazja do zastanowienia się, jak wiele korzyści wiąże się z faktem dorastania w wielopokoleniowej rodzinie. Wielu dwudziestolatków ceni swoich dziadków za ich mądrość, doświadczenie, miłość i przekazane wartości.

Dzień Babci jest również okazją do medialnej inauguracji tegorocznej kampanii społecznej związanej z obchodami Narodowego Dnia Ĺťycia. Tegorocznym tematem kampanii będzie właśnie solidarność międzypokoleniowa. Celem tegorocznej kampanii jest również pokazanie rodziny jako jedynej instytucji będącej w stanie zapewnić prawidłowy rozwój, jak również bezpieczeństwo materialne najmłodszym.

W badaniach przeprowadzonych przez CBOS w grudniu 2007 roku 56% respondentów stwierdziło, że dużo zawdzięcza swoim dziadkom. Taki pogląd wyraziło aż 80% badanych w wieku od 18 do 24 lat. Najczęściej wymieniane korzyści, jakie badani otrzymali od swoich dziadków to poczucie bycia kochanym, wiarę religijną , zasady moralne i znajomość dziejów rodziny.

Powyższe dane nie zmieniały się znacząco w kolejnych latach, dlatego warto przytaczać je w dyskursie społecznym i pokazywać korzyści związane z faktem pielęgnowania bliskiej relacji ze starszym pokoleniem – powiedział Jacek Sapa z Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Ĺťycia. Obecnie mamy to szczęście, że wzrasta długość życia, wobec tego wnukowie mogą dłużej cieszyć się obecnością dziadków – dodał.

Dziadkowie na co dzień obecni w życiu rodziny to również ogromna pomoc dla rodziców w wychowaniu dzieci, a na pewno alternatywa dla płatnych opiekunek. Relacje w wielopokoleniowej rodzinie dają również wiele korzyści dziadkom – przede wszystkim poczucie bycia potrzebnym i poczucie spełnionego życia – oto dzieci, które sami wychowali, wychowują teraz swoje własne pociechy.

*********
Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Ĺťycia jest organizatorem kampanii społecznych promujących wartości rodzinne. Jej celem jest wzmacnianie rodziny poprzez rozwój osobisty i budowę zdrowych więzi społecznych. Chce by rodziny były szczęśliwe i dumne oraz otoczone szacunkiem społeczeństwa. Więcej informacji na www.ndz.org.pl

A to już wiesz?  Dlaczego warto wziąć ślub?

hastagi na stronie:

#prezenty dla babci i dziadka chomikuj #prezenty na dzień babci i dziadka chomikuj #prezent dla babci i dziadka chomikuj #babcia i dziadek chomikuj #dzień babci i dziadka chomikuj #upominki dla babci i dziadka chomikuj #prezent na dzień babci i dziadka chomikuj #prezent dla babci chomikuj #prezenty na dzień babci chomikuj #dzień babci chomikuj

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy